بیا تو گیم

ویژگی های اتوکلاوهای دندانپزشکی - بیا تو گیم

یونیت های متفاوتی در بازار برای دندانپزشکان وجود دارد، همانطور که اتوکلاوهای دندانپزشکی متفاوتی با ویژگی های متفاوت وجود دارد که این موارد در وب سایت dentyshine.com ارائه شده اند که در این مقاله به آنها می پردازیم.

یونیت

بازار دندانپزشکی هر روز گزینه های بیشتری را برای تجهیز کلینیک ها در خود جای می دهد. با انتخاب تجهیزات، در میان ده‌ها برند، صدها مدل و هزاران کلمه از تولیدکنندگان و فروشندگان گم می‌شویم.» هر دندانپزشکی آرزو دارد که محل کار خود را تا حد امکان راحت و راحت کند. به هر حال، در مطب او در محل کار است که بیشتر وقت خود را می گذراند و نتیجه کار دکتر تا ۹۰٪ به راحتی محل کار بستگی دارد. چگونه یونیت دندانپزشکی را انتخاب کنیم؟ برای اینکه شما رضایت ۱۰۰% داشته باشید، انتخاب یونیت دندانپزشکی را نباید به یکی از کارمندان یا دستیاران خود سپرد.

نکته ما: خودتان این کار را انجام دهید.

فقط یک متخصص می تواند تعیین کند که تجهیزات باید چه اندازه، پیکربندی و مجموعه ای از عملکردها را داشته باشد، تمام تفاوت های ظریف، اصول نصب را در نظر بگیرد که در کار روزانه او برای او مفید خواهد بود. بهتر است یک رتبه بندی به روز از یونیت های دندانپزشکی پیدا کنید. این به شما کمک می کند تا در انواع مدل های ارائه شده پیمایش کنید.

انواع یونیت دندانپزشکی

در بازار می توانید پیشنهادات زیادی از تولید کنندگان مختلف پیدا کنید. شما می توانید هر چیزی از نصب های ارزان قیمت تا دستگاه های برتر را پیدا کنید. گزینه های بودجه بیشتری توسط تولید کنندگان برزیلی و، همانطور که انتظار دارید، چینی ارائه می شود. در بخش قیمت متوسط، تجهیزاتی از برندهای کره جنوبی و ایتالیا وجود دارد. بخش ممتاز به پزشک امکان انتخاب از بین برندهای ایتالیایی، ژاپنی و آلمانی را ارائه می دهد. هنگام خرید تجهیزات دندانپزشکی، به یاد داشته باشید که بیش از یک سال از فعالیت خود خرید می کنید. تجهیزات با کیفیت نقش کلیدی در ارزیابی بیمار از مطب شما و اثربخشی کار شما دارند. نمای کلی یونیت های دندانپزشکی را بخوانید و دیگر شکی نخواهید داشت.

اتوکلاو دندانپزشکی

در آزمایشگاه کشت بافت شما، حفظ شرایط آسپتیک یک ضرورت مطلق است. برای داشتن یک آزمایشگاه مناسب، باید از چندین تکنیک استریل‌سازی مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها، اهداف آنها و ماشین‌هایی که برای انجام این فرآیند استفاده می‌شوند، آگاه باشید. اما، این دستگاه ها یا ماشین ها چگونه کار می کنند؟ چه انواعی از آنها موجود است و چه تفاوت هایی با هم دارند؟ و چگونه به شما در کارتان کمک می کنند؟ اینها سوالاتی هستند که وقتی می خواهید تصمیم بگیرید که آیا تجهیزات را می خواهید یا نه یا اینکه کدام تجهیزات برای مد کار شما مناسب است، باید به آنها توجه شود!

با در نظر گرفتن این سوالات، قصد داریم مجموعه ای از مقالات در مورد تجهیزات آزمایشگاه کشت بافت و نحوه عملکرد آنها بسازیم. در این مقاله قصد دارید همه چیز را در مورد اتوکلاوها، نحوه عملکرد و کاربرد آنها بیاموزید. بنابراین، بیایید وارد شوید! لازم به ذکز است که این اتوکلاو ها در دندانپزشکی نیز برای استریل کردن لوازم به کار می روند.

اتوکلاو که به عنوان استریل کننده بخار نیز شناخته می شود، موثرترین دستگاه برای استریل کردن تجهیزات آزمایشگاهی، آب یا محیط است. دستگاه از بخار تحت فشار برای از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و هاگ های موجود در/روی تجهیزات یا محیط کشت استفاده می کند. در آزمایشگاه های علمی، امکانات بهداشتی و درمانی و عملیات صنعتی استفاده می شود.

اولین اتوکلاو توسط چارلز چمبرلند در سال ۱۸۷۹ اختراع شد. اما مفهوم ضدعفونی و استریلیزاسیون در سال ۱۸۸۱ توسط رابرت کخ معرفی شد. سپس در سال ۱۹۳۳، اتوکلاو مدرن، اولین دستگاه استریل کننده بخار تحت فشار با عملکرد کنترل، توسعه یافت.

اصل اتوکلاو

اتوکلاو بر اساس اصل استریلیزاسیون حرارت مرطوب کار می کند. فشار زیاد داخل محفظه باعث افزایش نقطه جوش آب برای استریل کردن تجهیزات می شود. فشار بالاتر همچنین نفوذ سریع گرما به قسمت های عمیق تر تجهیزات را تضمین می کند. رطوبت موجود در بخار باعث انعقاد پروتئین های میکروب ها می شود و باعث از دست دادن غیر قابل برگشت فعالیت و عملکرد آنها می شود.
تمام اندازه اتوکلاوها بر اساس یک اصل کار می کنند، که شامل سه مرحله چرخه ای استریلیزاسیون است که در زیر آورده شده است:
فاز پاکسازی: هوای موجود در محفظه مهر و موم شده با بخاری که از طریق دستگاه استریل کننده به داخل حرکت می کند جابجا می شود.

فاز اکسپوژر: در این فاز، شیر اگزوز بسته شده و دما و فشار داخل محفظه آب بندی شده تا نقطه تنظیم مورد نظر افزایش می یابد. دما برای مدت زمان تعیین شده حفظ می شود.

فاز اگزوز: دریچه اگزوز باز می شود، بخار خارج می شود و محفظه به دمای عادی باز می گردد.

محفظه فشار بدنه اصلی اتوکلاو است. از یک محفظه داخلی و یک ژاکت بیرونی تشکیل شده است. به طور کلی، محفظه داخلی از فولاد ضد زنگ/فلز و محفظه بیرونی از بدنه آهنی ساخته شده است.

اتوکلاو در آزمایشگاه ها و بیمارستان دارای یک محفظه روکش دار است که با بخار پر شده و برای کاهش زمان و چرخه عقیم سازی طراحی شده است. این اتوکلاوها می توانند از اندازه های مختلف از ۱۰۰ لیتر تا ۳۰۰۰ لیتر متغیر باشند. بنابراین، شما می توانید دستگاه را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

برای خرید یونیت های دندانپزشکی و اتوکلاوهای دندانپزشکی می توانید به وب سایت dentyshine.com مراجعه کنید.
منبع :

https://dentyshine.com/product-category/%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.